Sākās tas tā:

Šodien līdz manīm nonāca informācija, ka naktī būšot ziemeļblāzma un parcik man tīk fotografēt, tad nolēmu pacensties šo parādību beidzot iemūžināt. Atbraucot mājās no darba iešāvās prātā sameklēt kādu webkameru, kura būtu vērsta uz ziemeļu pusi Atradu kameru kas tusējas uz Riga Plaza jumta un skatās uz salu tiltu. Viss jau būtu labi, tik tajā mazajā lodziņā neko lāgā nevar redzēt. Nolēmu sadabūt no lapas sources to linku no kura tiek ņemtas bildītes un tas izdevā. Un kā jau biju cerējis, tad attēls tiešām bija lielāks. Tagad seko pats interesantākais moments. Skatos, ka tur ir links zem bildes ar tekstu “Menu”. Jau sāku berzēt rokas saprazdams, ka nekas te nav atkal aizsargāts un, ka varēs piekļūt administrēšanas meņucim.

Kārtējo reizi esmu neizpratnē par tiem lameriem, kas uzstāda kameras un nevar uzlikt kaut elementāru paroli. Nēsmu no tiem kam patīk citiem sagandēt dzīvi, tādēļ neko tur nemainīju un jums arī IP adresi nedošu tik ielikšu bildīti ar ekrāna attēlu. Ja vēlies paspīdēt draugu lokā kā pro hakeris, tad meklē pats to linku. Es neuzņemos nekādu atbildību, ja tur kāds kaut ko sačakarēs. 😀 Turklšt paši vien vsinīgi, nav ko dot lameriem kameras likt :D.

Bilde ar kameras admin panelīti, jauki vai ne?!

Untitled

Ar to stāsts nebeidzas, nelikos mierā un iegāju webkamerā, kur ir redzama Latvijas bibliotēka un tur….?! Visu cieņu bija uzlikta HTTP autorizācija. Malači! Zīmīgi tas ka kameras modeļi sakrīt abas ir mobotix kameras. Ta kura ir tikusi līkroču rokās ir M24, bet LNB kamera ir M22.

Untitled_0

Un tad vēl testējam. 🙂 Zemākredzamajai kamera ar ir HTTP autentifikācija. Apsveicu, man ir prieks, ka sāk izskatīties ne tik slikti kā iesākumā! Zemāk redzama Mobotix M10.

Untitled_1

tad vēl meklējam.Atradu webkameru kura manu prāt ir vislabāk aizsargātā, īpaši nemēģgināju lauzt taču tur viss ir ok nekur nav norādīts kameras modelis vai kāda cita tehn informācijaa vis tīrs ur smuks.

Untitled_2

tālāk meklējot atradu dažas kameras;

  • skats uz K. ulmaņa gatvi kamera droša(HTTP autentifikācija) marka: Mobotix M24.
  • Ar lido slidotavas webkameru ar viss ir kārtībā.

Secinājums:

Nu skatoties kopumā un secinot no visām apskatītām kamerām nav tik traki bet tomēr vēlos Jums atgādināt liekot wifi rūterus dažādas webkameras un citus tīkla pričendāļus nu palasiet kaut vismaz instrukciju un uzliekat paroli, tas jūsu pašu labā.