Par šo jautājumu ir daudz un dikti diskutēts, ir dažādi viedokļi par to kādu pārlūku lietot un kas ir labs vai slkts vienā vai otrā pārlūkprogrammā. Šajā rakstā vēlos padalīties ar savu viedokli saistībā ar šo tēmu.

Šobrīd izstrādāju vienu jaunu lapu un esmu iecerējis šo lapu neattēlot uz IE(Internet Explorer) tā vietā attēlot tikai paziņojumu par to ka lai aplūkotu šo lapu nepieciešams kāds cits browseris(Firefox, Chrome, Safari utt) šeit neiet runa par kādas konkrētas versijas ierobežošanu bet gan par IE kā pārlūkprogrammas nogriezšanu pavisam

<!–[if IE]>priekš IE<![endif]–><!–[if !IE]><!–>priekš normāliem browseriem<!–<![endif]–>

drošivien ka iznmantošu PHP, lai novirzītu  IE lietotājus uz citu lapu bet pārējiem attēlotu lapas saturu.

Daudzi iebildīs, ka tādejādi lapa zaudēs daļu no mērķauditorijas, bet esmu gatavs ziedot tam lai ietaupītu uz izstrādes un suporta laiku, turklāt vecu tehnoloģiju suports un izmantošana neko labu neliecina par uzņēmumu.

Tātad pie iemesliem

Attīstības iemesls

Nezināju kā pareizi nosaukt šīs sadaļas virsrakstu. Te vairāk vēlos tā filozofiski apskatīt kādas tad ir IE lietotāju atbalsta turpināšanas sekasjeb vienkāršiem vārdiem sakot kas būs ja turpināsim suportēt IE. Ņemot vērā ka IE ir tehnoloģiski atpalicis pārlūks un tas tikai dzīv tādēļ ka to iebāž windozē par brīvu un visi jūzeri kas neprot pieinstalēt citu pārlūkprogrammu vai nezina ka ir iespēja lietot daudz labākus risinājumus lieto IE.

tātad galvenie iemesli kādēļ NElietot IE

  • Tehnoloģiski novecojis pārlūks, kas neatbalsta virkni tehnoloģiju
  • Nesavietojamība ar citām pārlūkprgrammām un neatbilstība W3C standartiem
  • Izstrādājot lapu atsevišķi tiek patērēts laiks priekš dizaina un funkcionalitātes pielāgošanas IE
  • Statistika – kopā ņemot pārējās pārlukprogramas lieto vairāk kā 2/3 no lietotājiem

Tehniskais iemesls

IE vēl joprojām neatbalsta vai daļēji atbalsta veselu virkni tehnoloģiju, kuras jau sen tiek izmantotas un nu jau vairs tās nevar nosaukt par jaunām, piemēram, HTML un HTML 5, CSS 3, Favicon utt Ir daudz un dikti visādu knifu kuri ir pašsaprotami citos pārlūko bet IE tādas tehnoloģijas neatbalsta

Favicon

Browser ICO PNG GIF animated GIFs JPEG APNG SVG
Firefox 1.0 1.0 1.0 Yes Yes 3.0 No
Google Chrome Yes Yes 4.0 4.0 4.0 No Yes
Internet Explorer 5.0 No No No No No No
Opera 7.0 7.0 7.0 7.0 7.0 9.5 9.6
Safari Yes 4.0 4.0 No 4.0 No No

CSS

Rezumējums

Ja IE salīdzina ar tējkannu tad tas varētu būt tā ka tējkanna ir veca izskatās atbaidoši aizņem dzīvoklī pusi no virtuves turklāt tā čakarējas un tā nestrādā ja tajā ielej vienkārši ūdeni tā silda tikai tad ja tajā ielej speciālu ūdeni kas tai ir paredzēts. Nopērkot dzīvokli jums šo tējkannu iedod bonusā. Šai tejkannai ir dažādi ierobežojumi tā silda tikai 1/3 no tās ietilpības divas trešdaļas netiek izmantotas. Un ūdens sildās aptuveni 2h.

Liekās banāli, pareizi, bet tieši tā tas arī ir!