Man bieži draugi lūdz padomu šādā jautājumā un esmu atradis mazliet laika, lai uzrakstītu mazu rakstiņu par to kā izvēlēties sev piemērotāko kameru, lai pēcāk nenāktos vilties savā izvēlē. Šis raksts nebūt nepretendē uz doktora disertāciju, proti, rakstā minētais nav jāuztver kā neapstrīdami fakti, bet gan kā mans personīgās domas. Raksta mērķis ir sniegt atbildi uz šo jautājumu vienreiz, jo ja kādam ko iesaku, tad atbilde ir gluži tāda pati vienmēr, lai nebūtu jāraksta atkārtoti rakstu vienreiz.

  1. Kādā līmenī vēlies fotgrafēt/filmēt?

    1. Ja tie ir tusiņi un ceļojumi, tad droši vari iepirkt kādu kompaktu kameru, kura maz aizņem vietas tavā kabatā, jo atpūšoties liela kamera būs tikai traucēklis. Tas ir tikai mīts, ka laba kamera ir liela kamera. Šobrīd ir pieejamas daudzas kompaktas kameras ar augstiem tehniskajiem rādītājiem, turklāt dažas no šīm kompaktajām kamerām ir līdzvērtīgas un pat pārākās par pusprofesionālajām kamerām. Ir daudzas kameras kurām ir tādas priekšrocības par kurām „Kruto” kameru īpašnieki tikai sapņot, piemēram, spēja fotografēt zem ūdens, dažādas sociālo tīklu ekstras utt.
    2. Ja ir vēlme nopietni nodarboties ar fotografēšanu, tad iesaku iegādāties normālu kameru uzreiz, jo pamazām apgreidojoties uz labāku kameru iztērēsi veselu kaudzi naudas, gan pērkot vairākas kameras, gan izgrūžot naudu dažādos aksesuāros. Es pats iesākot fotografēt iesākumā iepirku Canon EOS 400D, tad sapratu, ka vajag ko jaudīgāku un nācās pārdot šo kameru. Protams, ka laika gaitā šai kamerai bija sakrājušies visādi aksesuāri, kuri nederēja jaunajai kamerai un tos nācās arī pārdot, baigais čakars ar tiem aksesuāriem, jo nav kur šamos likt un nevienam tā īsti viņus nevajag. Nopērkot EOS 50D kādu laiku bija ok, bet nu jau prasās pēc fullframe kameras, tad nu lūk labāk ieguldīt naudu vienā kamerā nevis kā manā gadījumā trijās. Par to ietaupīto naudu sanāk gluži pieklājīgs objektīvs.
  2. Fotografēsi vai filmēsi?

    1. Ja vēlies fotografēt nopietni, tad šobrīd no iesaku apskatīties Canon EOS 5D mark III vai Nikon D800.
    2. Ja vēlies filmēt, tad var izvēlēties Canon EOS 60D(ir ļoti ērts atlokāms ekrāns u.c. ekstras) vai Canon EOS 7D(kamera gan paveca, bet ļoti atzinīgi novērtēta tieši kā video fimēšanai). Nu un protams, ka tas ir tikai vidējais līmenis jo katram ražotājam ir daudzi „biezie” modeļi, bet par tiem citreiz.
  3. Cik esi gatavs atvēlēt naudu kameras iegādei? Te nu ko ir lieki piebilsts. Ja ir nauda pērc to kas sanāk, bet kā jau teicu iepriekš labāk piekrāj klāt labākam verķim nevis noperc lēto un jau tajā pat dienā sāc nožēlot, ka nenopirki to kuru vēlējies. To es no pieredzes saku.
Tags: